- Arcfestésnél a legnagyobb figyelmet karakterünk hangsúlyozására, egyéni vonásaink kiemelésére fordítsuk. Különösen lényeges a szem és a száj kiemelése. Már a kikészítés előtt döntsük el, hogy melyiket szeretnénk hangsúlyozni. De mindkettő előtérbe helyezése is előnyös lehet.
- Az arcon szánjunk fontos szerepet a szemöldök kezelésére és kikészítésére is. Az arcvonások egyensúlyának megteremtésében rendkívüli jelentősége van. Formája az egész arckifejezést befolyásolja.
- A festést nagy tükör előtt, teljes nappali, vagy mesterséges fényben, lehetőleg ülve végezzük. De mielőtt hozzálátnánk arcunk kikészítéséhez, jól tisztítsuk meg, vékonyan krémezzük be.
- Az alapozóból csak nagyon keveset használjunk, különben arcunk idősebbnek hat, mint amilyen a valóságban. Ne csak az arcra tegyünk belőle, hanem az állra, a nyakra és a dekoltázsra is. Ügyeljünk a kontúrok tökéletes eldolgozására. Az alapozó színe mindig legyen diszkrét és halvány!
- Sohase használjunk olyan színeket, amelyek nem illenek össze! A színárnyalatokat hozzuk összhangba a haj, a szem, az arcbőr természetes színével és ruházatunkkal. A körömlakknak és az ajakrúzsnak sem szabad eltérnie egymástól.
- Ha az arc hibáit akarjuk korrigálni, használjunk egy világosabb és egy sötétebb alapozót, illetve a kettő keverékét. A világos színnel kiemelhetjük, a sötétebbel tompíthatjuk az arcrészeket, a kettő keverékével a szépséghibákat tüntethetjük el.
- Az arcfestést a szem és a száj szépségének kiemelésével fejezzük be. A szemet elsősorban szemhéjfestéssel, az ajkat színével hangsúlyozhatjuk. (2017)