- Legsürgősebb teendőnk a ruházat, cipő, ékszer óvatos eltávolítása az égett testrészről. Az égett testfelületet kézzel lehetőleg ne érintsük, hogy a további fertőzést elkerüljük. Ha nem boldogulunk a levetkőztetéssel, hagyjuk a ruhát a testen, és hívjunk orvost a seb ellátására.
- Ha az égés tenyérnél nagyobb, vagy elsőfokúnál súlyosabb, azonnal hívjunk orvost, illetve szállítsuk az illetőt kórházba. Az orvos megérkezéséig, illetve az elszállításig a sérültet fektessük le, a sebet lássuk el steril védőkötéssel. Mindig a teljes sérülést fedjük be!
- Kisebb égés esetén tartsuk a sebet néhány percig hideg folyóvíz alá. Miután a bőrfelületet kellően lehűtöttük, alkalmazzunk steril kötést. Kisebb égési sebbel is célszerű felkeresni az orvost.
- Égési sérüléseknél kerüljük a különböző szerek használatát. A sérült testrészre kenőcsöt, olajat, vajat ne kenjünk, mert az égés helyén felmelegedve további károsodást okozhat. Az égett bőrfelszínt ne jódozzuk be, és fertőtlenítőszert se használjunk. (2017)