- Ha a kutyánk szokatlanul viselkedik, kedvetlen, ingerlékeny, levert, étvágytalan, vonítva ugat, sürgősen meg kell mutatni az állatorvosnak, mert ezek a veszettség jelei is lehetnek.
- A kutya veszettsége kb. 2-6 hetes lappangás után feltűnő élénkség mutatkozik, ami fokozódó nyugtalanságba megy át. Előfordulhat azonban ennek ellenkezője is! A nyugtalanná vált állat mindent megmar. A nyálelválasztása fokozott, habzik a szája. A nyála a veszettség kitörése előtt 12 nappal már fertőző lehet.
- A kórokozó vírus a beteg állat harapásával, karmolásával közvetített nyál útján kerülhet az emberi szervezetbe. Ha a legkisebb gyanú is fennáll, hogy ilyen fertőzés ért bennünket, azonnal védőoltást kell kapnunk. A hosszú lappangási idő miatt lehetőségünk van az aktív védőoltásra.
- A kutyaharapás esetén a sebet gondosan fertőtlenítsük, és keressük fel az orvost.
- A veszettség ellen úgy védhetjük meg kutyáinkat, hogy nem engedjük őket kóborolni, csakis szájkosárral és pórázzal vezetjük a szabadban, és minden évben beoltatjuk veszettség ellen. Az oltást az állatorvos végezheti, és az oltásról igazolványt ad.
- Ha a kutyánkat a veszettség vírusa megtámadta, már nem gyógyítható. Ilyenkor a kutyát el kell altatni.