- A legkisebb rándulással is érdemes orvoshoz fordulni, mert csak az orvos tudja pontosan megállapítani a sérülés fokát és a kezelés módját. Az orvos mellőzése gyakran súlyos, maradandó következményekkel járhat.
- Enyhébb rándulás esetén nem kell feltétlenül rögzíteni a sérülést. Ahhoz, hogy az ízület rendbe jöjjön, elegendő a néhány napos pihenés, a sérült hely jegelése, fáslizása. Ha a fájdalom alábbhagy, óvatosan mozgassuk az ízületet, hogy megakadályozzuk a merevség kialakulását.
- Ha viszont a baleset pillanatában keletkező éles fájdalom és a gyorsan kialakuló duzzanat egy-két nap alatt nem csillapodik, ha kiterjedtebb a vérömleny, feltétlenül forduljunk orvoshoz, mert valószínűleg szükség lesz a sérült testrész rögzítésére. A rögzítés időtartama a rándulás helyétől és súlyosságától függ.
- Súlyosabb az eset, ha a szalagok részben el is szakadnak, amit már erős fájdalom és duzzanat kísér. A sérült szalagok pihentetése és összeforrása érdekében néhány hétre járógipszet kaphatunk. A kötés levétele után is csak fokozatosan terhelhetjük a lábunkat. Ilyenkor nehezebb súlyokat sem szabad cipelni.
- Ha a szalagok szakadtak el, a sérült szalagokat csak műtéti úton lehet összekapcsolni. Gyógyulásunk ilyenkor már sokkal hosszabb időt vesz igénybe. A seb gyógyulása után pedig több hétre fekvő-, majd járógipsz viselésére szorulunk. (2017)