- A ragtapaszt elsősorban a kisebb sebek (pattanás, furunkulus) leragasztására, a kötések rögzítésére használjuk. Feladata, hogy megvédje a sebet és megakadályozza szennyeződését.
- Otthon mindig tartsunk tapaszt. Legyen a konyhában, a fürdőszobában, a garázsban és minden olyan helyen, ahol dolgozunk. Lehetőleg úgy tegyük el, hogy könnyen elérjük. Tarthatunk egy-egy csomagot az előre vágottból, a vághatóból és a tekercsesből.
- Nagy előnye, hogy apróbb sérüléseket gyorsan be tudunk fedni vele, és a kötéseket is jól rögzíthetjük.
- Mielőtt a sebet beragasztanánk, először mindig távolítsuk el a sebből és környékéről a szennyeződéseket. Ha kell, használjunk sebbenzint, tiszta gézt vagy jódpárnát, csak azután takarjuk be a sebet a megfelelő méretű tapasszal. Felhelyezésekor teljesen fedje be a sebet!
- Ha cserélni szeretnénk, könnyen leszedhető. Ha átvérzett, vagy a seb váladékozik, a tapaszt azonnal vegyük le, a sebet pedig mutassuk meg az orvosnak!
- A tapaszt orvosi tanácsra használhatjuk gyógyszeres kezelésre is. Segítségével gyógyszert juttathatunk a szervezetünkbe. Így az nem terheli a gyomrot, a májat, és hatása is pontosabban állapítható meg. (2017)