- A lábizzadás természetes folyamat, de a túlzott mértékű izzadást kezelni kell. Elsősorban a kiváltó okokat kell megszüntetni, és kezelni kell a tüneteket is. Ne hagyjuk elfajulni a jelenséget, mert az akár lábgombához is vezethet. Csak akkor fog normalizálódni az izzadság kiválasztása, ha feltárjuk és elhárítjuk az alapbajt.
- Vegyük figyelembe, hogy a kellemetlen panaszok elsősorban a nem megfelelő lábbeli viselésének, vagy a hiányos lábápolásnak a következményei. Ezért lehetőleg az évszaknak megfelelő bőrcipőt viseljünk. Ügyeljünk arra, hogy jól szellőzzön. Mellőzzük a műbőr felsőrészes vagy béléses lábbelit, mert ezek a gombás fertőzés melegágyai.
- Gumicsizma, sportcipő is csak addig legyen a lábon, amíg feltétlenül szükséges. Sportcipőhöz pedig okvetlenül vegyünk fel zoknit! Csakis pamutból készült zoknit hordjunk, lehetőleg napközben is cseréljük.
- Enyhíthető a lábizzadás, ha naponta lábfürdőt veszünk, az áztató vízbe tölgyfakéreg és zsályalevél főzetét keverjük (l liter víz, l0 dkg tölgyfakéreg, 5 dkg zsályalevél). A láb szárazra törlése után a talpat és a lábujjak közét ajánlatos lábpúderrel behinteni.
- Ha az izzadás nagyfokú, a mindennapos lábfürdő után tanácsos a lábat 1-2 %-os szalicilsavval vagy bórsavval bedörzsölni, majd lábhintőporral beszórni. Hetente kétszer-háromszor formalint is használhatunk. A formalinra érzékenyek kerüljék ezt a szert, mert ekcémát okozhat.
- Idegen helyen, főleg fürdőben, uszodában csak saját papucsot viseljünk, és ne használjunk közös törülközőt sem.
- Ha megfertőződtünk bőrgombával, és megjelentek az első jelei (hólyagok), okvetlenül forduljunk orvoshoz. A bőrgombásodást ne kezeljük magunk. (2017)